3 powody dla których warto kupować w lumpeksach online. Możesz na tym zarobić!

3 powody dla których warto kupować w lumpeksach online. Możesz na tym zarobić!

Jeśli jesteś miłośniczką odzieży używanej i wszelkich dóbr, jakie niosą za sobą zakupy rzeczy z drugiej ręki, to dzisiaj chcemy Cię przekonać, że zakupy w lumpeksie online mogą być równie udane, co te stacjonarne. Poznaj 3 powody, dla których warto kupować w lumpeksach online. Jak możesz zarobić na odzieży używanej i to nie zakładając działalności gospodarczej.

3 powody dla których lumpeks online, to świetne miejsce na zakupy

Buszowanie w lumpeksach i wyszukiwanie perełek ma swój urok. Szczególnie, jeśli wiesz jak i co kupować w second-handach. Nie mniej jednak taką samą radość, a może nawet większą mogą sprawić Ci zakupy przez Internet. Radość, ciekawość, ekscytacja. To tylko kilka emocji, jakie będą towarzyszyć Ci podczas oczekiwania na paczkę z ciuchami. Jeśli lubisz niespodzianki, to opcja zakupu modowych boxów z darmową dostawą jest dla Ciebie idealna. Dlaczego?

Oszczędzasz nie tylko na darmowej dostawie

Darmowa dostawa, niska cena, a do tego 5 kg ciuchów albo i więcej, zależy którą opcję wybierzesz. Niech niska cena Cię nie zwiedzie, bo możesz spodziewać się świetnej jakości ubrań, które w tym przypadku sami selekcjonujemy ręcznie. Oprócz pieniędzy to oszczędzasz również czas. Wszystko zamówisz siedząc wygodnie w fotelu, pijąc ulubiona kawę, czy herbatę. A kurier dostarczy Ci ciuchy pod same drzwi.

Ubierasz się modnie za bezcen i jednocześnie wspierasz naszą planetę!

Tak, co ma wspólnego odzież używana z planetą? Kupowanie ciuchów używanych zmniejsza konsumpcjonizm, który napędza masowe produkcje. Z punktu widzenia ekologii, świetna robota koleżanko! Ponadto ubierasz się modnie za niewielkie pieniądze. W modowych boxach możesz znaleźć rewelacyjne perełki.

Ktoś, kiedyś wymyślił dobre hasło reklamowe; “Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać?”. Jeśli nas pamięć nie myli, to dotyczyło proszku do prania. Uważamy jednak, że równie świetnie wpisuje się w trendy zakupowe ciuchów z drugiej ręki. Z drugiej jednak strony widać różnicę, ale tę pozytywną dla second handów. Sieciówki idą na produkcje masowe, a jakość materiałów użytych do produkcji odzieży pozostawia wiele do życzenia. Ile razy zdarzyło Ci się kupić tanią koszulkę w sieciówce, którą wyrzuciłaś po 3 praniach?

Nie podoba Ci się? Odsprzedaj

Kupując modowe boxy, otrzymujesz paczkę niespodziankę. Coś na wzór surprise box, czy magic box. Nie wiesz, co dokładnie znajdzie się w środku. Wiesz tylko, że będą to wysokiej jakości ciuchy. Paczki są segregowane na asortyment tzn. paczka spodni, paczka bluzek itd. Jeśli jakaś rzecz nie przypadnie Ci do gustu, to możesz ją odsprzedać lub podarować mamie, koleżance czy sąsiadce.

Wyprzedaże prywatnych szaf są bardzo popularne i jest to jedna z lepszych metod pozyskiwania dodatkowej gotówki. Skąd ta popularność? Mamy coraz więcej świadomych ludzi, którzy chętnie identyfikują się ze stylem życia zero waste, a zakupy z drugiej ręki są idealnym przykładem tej filozofii.

W ten sposób doprowadzasz do sytuacji, że ciuchy nic Cię nie kosztują. Wymaga to odrobiny czasu i cierpliwości, bo odsprzedaż nie zawsze jest natychmiastowa, ale jak się pojawia to zwraca wcześniej poniesiony koszty, więc ubrania realnie masz za bezcen!

Nie kupię nic nowego do końca 2020 roku

Ograniczenia kupowania nowych ubrań są mocno spopularyzowane przez celebrytów, którzy chętnie przyłączają się do akcji typu: “Nie kupię nowych ubrań przez cały rok 2020”, której organizatorką jest Sylwia Pietryga. Akcja ta zezwala jednak na zakupy w lumpeksach, czy popularnych platformach, gdzie użytkownicy wyprzedają swoje szafy. A nawet zakłada wymianę odzieżową z innymi ludźmi. Cel akcji ma zwiększyć świadomość ludzi na wpływ przemysłu odzieżowego na klimat, a także zmniejszyć narastający konsumpcjonizm.

Właśnie dlatego zarówno kupowanie, jak i sprzedawanie odzieży używanej staje się bardzo popularne. Kiedyś wśród niektórych było to powodem do wstydu. Dzisiaj możemy powiedzieć, że jesteśmy z tego dumni.

Gdzie sprzedawać odzież używaną?

Możliwości na sprzedaż ciuchów używanych jest bardzo dużo. Popularny OLX, Allegro, Facebook marketplace, Szafa, czy Vinted. Na Facebooku, chociaż można sprzedać, to obecnie jest on oblężony przez butiki, które robią live’y sprzedażowe. Zaskarbiając tym samym spore grono zainteresowanych. Możesz jednak spróbować – live z odzieżą używaną? Całkiem dobry pomysł. Wymagający odrobiny odwagi i szerokie grona znajomych, bo z ktoś te pierwsze live’y musi obejrzeć.

Możesz swoich sił próbować na Allegro. Allegro nastawione jest bardziej na firmy niż na osoby, które sprzedają sporadycznie prywatne rzeczy (do tego celu allegro przejęło OLX), ale mimo wszystko można spróbować. Nie ma złotego środka, który możemy Ci zaproponować. Musisz sama spróbować, na jakich platformach najlepiej będzie Ci się sprzedawać. Wydaje się, że najlepszy efekt na starcie swojej przygody możesz osiągnąć na OLX, grupach Facebookowych, które służą do wymiany ciuchami i drobnych odsprzedaży, a także na Vinted!

Twoja rola tak naprawdę ogranicza się wtedy do zrobienia przyzwoitego zdjęcia i przygotowania ładnego i szczegółowego opisu rzeczy. Proces zakupowy jest po stronie Vinted, jeśli zdecydujesz się na opcję “kup teraz” i nadanie paczki w paczkomacie lub innej placówce. Po sprzedaży otrzymujesz od Vinted etykietę wysyłkową, pakujesz ciuch i zanosisz do paczkomatu lub innego punktu nadania, a większość ciuchów zmieścisz do tanich bąbelkowych kopert, które w mieszkaniu nie będą Ci zajmować dużo miejsca. Osoba po otrzymaniu paczki może wystawić Ci ocenę, a pieniądze trafiają do Twojego portfela Vinted, z którego możesz je wypłacić na konto bankowe.

Sprzedaż na Vinted, czy to dobry pomysł?

Jeśli zdecydowałaś się na sprzedaż na tej platformie, to przede wszystkim musisz uzbroić się w cierpliwość. Możliwość dodatkowej gotówki sprawia, że najchętniej chcielibyśmy szybko, na “teraz i zaraz”. Niestety sprzedaż odzieży używanej jest opłacalna, ale do tego trzeba cierpliwości i czasu.

W dużej mierze sukces sprzedaży zależy od Twojego nastawienia i zaangażowania. Wrzuć zdjęcia odzieży, pooglądaj co mają inni, komentuj, zajmij pozycję w społeczności i drobne sprzedaże które mają przynieść Ci gotówkę na kolejne ciuchy lub drobne “zachcianki / prezenciki” na które z wypłaty Ci nie starcza może stać się realnością i dać dużo satysfakcji. Pamiętaj nie mówimy tu o profesjonalnej sprzedaży i zarobkach idących w miliony, bo to nie jest takie proste, ale sprzedaże drobne / wyprzedaże garażowe / wymiany od zawsze istnieją w każdej społeczności i tu sukces masz niemal gwarantowany

Wystarczy, że zrobisz ładne i wyraźne zdjęcie. Postarasz się o fajny i ciekawy opis ciucha, a także zamieścisz w opisie wymiary. Początek jest aż tak prosty.!

Jak sprzedawać na Vinted?

Jeśli nie chcesz rozczarowania, a chcesz sprzedawać ciuchy, to wypróbuj nasze poniższe porady. Nie obiecujemy, że będzie szybko, ale na pewno warto!

Zdjęcia i opisy

Przyłóż się do tego zadania i zrób najładniejsze zdjęcia, jakie potrafisz. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z obróbką zdjęć i filtrami. Zdjęcie powinno oddawać realistyczny wygląd odzieży. I tak telefon nadaje się do zrobienia wystarczająco dobrego zdjęcia – ono nie musi być idealne!

Kolejną rzeczą są opisy ciuchów. Oczywiście, to działa trochę inaczej niż w sklepie internetowym i na Vinted nie musisz robić opisów sprzedażowych (możesz). Z reguły opisuje się daną rzecz i to, czy ma jakieś wady. Podajesz wymiary ubrań i rozmiar odzieży z metki od producenta. Wymiary są bardzo ważne, jeśli chcesz uniknąć lawiny wiadomości typu; “mogę prosić o wymiary”, to umieść je od razu w opisie.

W opisach warto również umieści hashtagi. Zwiększy to Twoje szanse na dotarcie do poszukujących konkretnej rzeczy np. #białakoszulka, #spodniedamskiexl itp. Nie zapomnij również o samym tytule przedmiotu. Warto napisać go w taki sposób, aby nawiązywał do marki, materiału, czy koloru ciucha np. Czarny sweter COS, Spodnie bawełniane Medicine itd.

Komunikacja

Kolejna rzecz, która wpływa na Twoją sprzedaż to dobra komunikacja. Z reguły maksymalnie powinnaś odpowiedzieć w jednym dniu. Najlepiej jednak mieć Vinted “pod ręką” na telefonie i sprawdzać co jakiś czas, czy otrzymałaś jakieś wiadomości. Wiemy, że im szybsza odpowiedź, tym większa szansa na sprzedaż. Dlatego, jeśli ktoś Cię o coś pyta nie zbywaj go, a staraj się odpowiadać regularnie i przygotuj się na różne pytania i różnych ludzi. Do komunikacji można zaliczyć również udzielanie się na forum dostępnym na platformie. Dzięki temu zdobywasz uwagę potencjalnie zainteresowanych Twoimi ciuchami.

Wykorzystaj potencjał social mediów

Po prostu się reklamuj. Załóż fanpage albo udzielaj się w grupach na FB. Twórz ciekawe stylizacje i pokazuj je na TikToku, czy Snapchacie i Instagramie. Tutaj wkracza już Twoja kreatywność i umiejętność promocji. Im więcej zabawy i radości będziesz przy tym mieć tym lepiej – może załóż kanał z koleżanką i róbcie wspólnie unboxing paczek?

Jak i gdzie wysyłać paczki?

Jeśli preferujesz tradycyjny model sprzedaży i wolisz sama załatwiać kurierów i dostawy, to opcji masz kilka.

  • Tradycyjne paczki na poczcie – jednak do najtańszych nie należą.
  • Nadanie w paczkomacie Inpost. To naprawdę jest świetną opcją, bo możesz nadać paczkę w paczkomacie i może ją dowieźć kurier lub masz opcję paczkomat-paczkomat. Dostępny jest też kurier-paczkomat. Różne są konfiguracje
  • Zamawianie kuriera do domu np. z furgonetka.pl – oprócz nadawania paczek, masz również możliwość monitorowania jej drogi, a także sprawdzania czasu, w jakim została dostarczona. Masz również wybór konkretnej firmy kurierskiej, która zajmie się realizacją dostawy.

Powinnaś wybrać to, co najbardziej będzie dla Ciebie opłacalne.

Zarabianie na ciuchach a Urząd Skarbowy

Jeśli nie sprzedajesz ciuchów w sposób ciągły i trwały, to sprzedaż prywatna nie nosi znamion do stwierdzenia podstawy działalności gospodarczej. Jeśli zamierzasz jednak pójść w kierunku stałego zarobku, to możesz działać w ramach nierejestrowanej działalności gospodarczej. Działalność nierejestrowana jest wtedy, kiedy Twój miesięczny dochód ze sprzedaży nie przekracza 50% minimalnego wynagrodzenia. W 2020 roku próg wynosi 1300 zł – czyli jest spora przestrzeń na miesięczny bonusowy zysk na ciuszki ;-). Druga rzecz w minionych 5 latach nie prowadziłaś działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEiDG. Jeśli zamierzasz zrobić sobie mały dodatkowy biznes, to polecamy Ci jednak zgłębić temat działalności nierejstrowanej w ZUS lub Urzędzie Skarbowym, któremu podlegasz. Jest to łatwe i proste. Jeśli jednak potraktujesz to jak hobby i element rozbudowy swojej garderoby, to nie musisz zaprzątać sobie głowy formalnościami.

Myślisz pewnie: Nie wierzę, że jest tak idealnie!

No cóż, jedyną opcją, żeby się przekonać jest zamówienie modowego boxa. Czy coś może pójść nie tak? Statystycznie wg. naszych klientów na jedną paczkę 5 kg odzieży (ok. 18-20 szt.) trafi się jedna, czy dwie rzeczy, które jak twierdzą, nadają się do wyrzucenia. Nie zaprzeczamy. Pamiętaj, że odzież selekcjonujemy ręcznie i jesteśmy tylko ludźmi, którzy mogą czegoś nie zauważyć. Szczególnie przy takiej ilości odzieży. Możemy Ci jednak zagwarantować, że ciuchy, jakie od nas otrzymasz będą dla Ciebie miłą niespodzianką. Bo na jedną / dwie które wyrzucisz będzie pewnie też 1 perełka. Zasada pareto 20/80 tu też się sprawdza.

W każdym razie każdy z nas ma w gronie znajomych koleżankę (to zwykle są koleżanki), które kupują sporo używanych rzeczy (nie tylko ciuchów), a potem mają szczęście i odsprzedają je często drożej, gdy już skończą używać, możemy Cię zapewnić, że to nie jest szczęście, spróbuj sama 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *